کسب تندیس جایزه ی ملی مدیریت انرژی توسط پتروشیمی مارون

شرکت پتروشیمی مارون با طرح های مبتکرانه ی بازیابی گاز مشعل سایت بندر ماهشهر، از هدر رفت معادل سالیانه ۳۳ میلیون نُرمال متر مکعب گاز طبیعی جلوگیری نموده؛ و در این راستا جایزه ملی مدیریت انرژی را دریافت کرد.

شرکت پتروشیمی مارون، به منظور صیانت از منابع ملی به عنوان بخشی از مسئولیت های اجتماعی، «مصرف محافظه کارانه ی حامل های انرژی» را در دستور کار قرار داده است.

این شرکت در سال ۱۴۰۱ و در هشتمین دوره ی جایزه ی ملی انرژی که به کوشش سازمان مدیریت صنعتی و با همکاری:
– سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق
– شرکت بهینه سازی مصرف سوخت
– معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری
– و سازمان ملی استاندارد
برگزار شده، در جدی ترین بخش رقابت «فرایندهای انرژی بَر» (استاندارد ملی ۱۳۳۷۰- معیار مصرف الفین) شرکت نموده؛ و در این ارزیابی که بر مبنای مدل جایزه ی ملی صورت می پذیرد، جزو یکی از شش شرکت برتر موفق به اخذ تندیس تک ستاره ی برنزی گردیده است.

همچنین بر اساس مَشی کلی سازمان در صیانت از منابع ملی یکی از بزرگ‌ترین سرمایه گذاری ها را در خصوص بازیابی گازهای مشعل طی هشت پروژه، در دست اقدام دارد گه مانع از فلرینگ سالیانه حدود ۲.۶ میلیارد متر مکعب گاز مشعل‌و همزمان استحصال ۵۳۵ هزار تن در سال C2+ به عنوان خوراک پتروشیمی و همچنین ۲.۹۲ میلیون بشکه در سال میعانات خواهد شد.
این شرکت با طرح های مبتکرانه ی بازیابی گاز مشعل سایت ماهشهر، از هدر رفت معادل سالیانه ۳۳ میلیون نُرمال متر مکعب گاز طبیعی جلوگیری نموده است.

پتروشیمی مارون مجمتع تولید فراورده‌های پتروشیمی است که در زمینی به مساحت ۱۰۲٫۵ هکتار و در دو منطقه جغرافیایی کریت کمپ اهواز و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، بندر امام خمینی احداث گردیده است. شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۱۳۷۷/۱۱/۰۱ تأسیس گردید، در سال ۱۳۸۵ به بهره‌برداری رسید. این مجتمع شامل واحدهای الفین، LDPE، HDPE، EO/EG و UT است که در این میان واحد الفین سایت اصلی بوده و دیگر واحدها را تغذیه می‌کند.

https://tavanakhabar.ir/936کپی شد!