برگزاری مجمع عمومی شرکت پتروشیمی مارون

مجمع فوق العاده و عمومی شرکت پتروشیمی مارون با حضور قابل توجه سهامداران برگزار شد.

به گزارش تواناخبر و به نقل از روابط عمومی پتروشیمی مارون؛ مجمع فوق العاده و عمومی شرکت پتروشیمی مارون، در روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۴/۳ در سالن همایش‌های پژوهشگاه نفت، با حضور ۸۴/۲۲ درصد سهامداران‌ برگزار شد.

امین امرائی مدیرعامل پتروشیمی مارون ضمن ارائه ی گزارش مفصل از وضعیت تولید و فروش این شرکت در سال ۱۴۰۱، اعلام کرد که پتروشیمی مارون به دلیل رسیدن به اوج بلوغ تولید و فروش، چنانچه به فکر تکمیل زنجیره ی تولید نباشیم طی چند سال آینده با کاهش سود شدید مواجه خواهد شد. به همین دلیل و با هدف پایدار نگاه داشتن تولید و تداوم سودآوری برای سهامداران تا سال های آینده، بیش از ۱۶ پروژه در تکمیل زنجیره ی ارزش، آغاز به احداث نموده که ان شاءالله از سال آینده، یکی پس از دیگری به بهره‌برداری خواهند رسید و باعث رشد سود مارون به بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان تا سال ۱۴۰۷ خواهند شد.

همچنین گزارشی از وضعیت آورهال بهاره ی ۱۴۰۲ ارائه گردید که با هدف رفع مشکلات فرآیندی و بروزآوری تجهیزات و افزایش تولید، انجام شده است. دکتر امرائی با اعلام پایان عملیات آورهال و انجام امور پیش راه اندازی؛ گفت ان شاءالله تا چند روز آینده به چرخه ی کامل تولید باز خواهیم گشت.

امرائی مهمترین دستآوردهای سال ۱۴۰۱ مارون را؛ رشد ۵ درصدی تولید، کاهش ۲ درصدی مصرف و هزینه های انرژی و رشد بیش از ۱۰۰۰ میلیاردی فروش نسبت به سال ۱۴۰۰ اعلام کرد. دکتر امرائی این پیشرفت ها را مدیون زحمات و دلسوزی های پرسنل غیرتمند مارون دانست که در سخت ترین شرایط آب و هوایی، با جانفشانی، پای تولید شرکت، مانده اند.

مدیرعامل پتروشیمی مارون در پایان سخنانش، ضمن پرداختن به مطالعات بازارهای صادراتی جدید؛ کاهش وابستگی به بازار چین را مورد تاکید قرار داد.

پتروشیمی مارون مجمتع تولید فراورده‌های پتروشیمی است که در زمینی به مساحت ۱۰۲٫۵ هکتار و در دو منطقه جغرافیایی کریت کمپ اهواز و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، بندر امام خمینی احداث گردیده است. شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۱۳۷۷/۱۱/۰۱ تأسیس گردید، در سال ۱۳۸۵ به بهره‌برداری رسید. این مجتمع شامل واحدهای الفین، LDPE، HDPE، EO/EG و UT است که در این میان واحد الفین سایت اصلی بوده و دیگر واحدها را تغذیه می‌کند.

ویدئو:

https://tavanakhabar.ir/934کپی شد!