تعمیرات اساسی سه واحد پتروشیمی بندر امام با موفقیت به پایان رسید

معاون فنی و تولید پتروشیمی بندر امام از پایان موفقیت آمیز تعمیرات اساسی سه واحد این پتروشیمی خبر داد.


به گزارش خبر صنعتی به نقل از روابط عمومی مهندس ملک عباس غلام زاده معاون فنی و تولید پتروشیمی بندرامام با اعلام این خبر اظهار داشت: در جهت پایداری تولید و رعایت استانداردهای فنی و همچنین پس از کسب مجوزهای لازم، تعمیرات اساسی ۳ واحد از پتروشیمی بندرامام بدون وقوع حادثه به پایان رسید.

وی درباره تعمیرات اساسی واحد آروماتیک گفت: با توجه به ماهیت پالایشگاهی و پتروشیمیایی این واحد، طبق دستورالعمل ها کاتالیست های آن احیا شدند و خطوط با ریسک بالا این واحد با نوع مقاوم کرو مولی با پیگیری جدی مدیرعامل تعویض شد که در نوع خود بیسابقه بوده است.

معاون فنی و تولید پتروشیمی بندر امام درباره اورهال واحد پلی اتیلن سنگین (HD ) افزود: این واحد بعد از ۶ سال طبق برنامه های از قبل پیش بینی شده تعمیر و موارد برنامه ریزی شده طبق دستور کار های مشخص انجام گردید.

مهندس غلام زاده به تعمیرات اساسی واحد الفین بعد از ۳ سال نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در این واحد جهت رفع موانع افزایش تولید تعمیرات اضطراری انجام شد و برای اولین بار پروژه خوراک میکس در این واحد انجام گرفت که دستاورد مهمی می باشد.

لازم به ذکر است این تعمیرات با استفاده از ظرفیت های بومی و داخلی انجام شد که در واحد الفین ۲۱۰ هزار نفر ساعت کار؛ در واحد پلی اتیلن سنگین ۱۸۰ هزار نفر ساعت کار و در واحد آروماتیک ۶۱۲ هزار نفر ساعت کار بدون حادثه صورت گرفت.

https://tavanakhabar.ir/9152کپی شد!