از نمایشگاه تا مجتمع

فجر انرژی یک تفاهمنامه با شرکت داخلی امضا کرد

یک شرکت داخلی پس از مذاکره با شرکت فجر انرژی خلیج فارس در نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی، در مجتمع این شرکت حاضر و تفاهمنامه به منظور گسترش همکاری در زمینه ی برق، تاسیسات و ... منعقد کرد.


به گزارش خبر صنعتی به نقل از روابط عمومی صبح سه‌شنبه گروهی از کارشناسان و مدیران یک شرکت داخلی از شرکت فجر انرژی خلیج فارس بازدید کردند، این بازی در راستای بررسی فرصت‌های همکاری فناورانه و آشنایی با فرایندهای تولیدی و تجهیزات شرکت فجر انرژی انجام شده است.
در ابتدای فرایند بازدید ۵ کارگروه با موضوع نیروگاه‌های تجدید پذیر و گازی حرارتی بخش تصفیه آب و بخش فاضلاب سرویس و بخش نگهداری و اصلاح و بهینه‌سازی شبکه برق فنس هوشمند CCTV، تصفیه شیمیایی روغن ترانسفورماتور و بخش اتوماسیون صنعتی و دیسپاچینگ و قسمت پژوهشی تشکیل و فرایند بازدید در این ۵ بخش پیگیری شد.
پس از بازدید و تشکیل کارگروه‌های تخصصی و شناسایی فرصت‌های همکاری، نشست جمع‌بندی نهایی تشکیل تفاهم نامه‌ای به منظور تعریف چارچوب همکاری با موضوع تعمیرات و پشتیبانی سیستم‌های تامین برق و شبکه انتقال و ارائه پیشنهاد دیسپاچینگ شبکه انتقال محلی، بهینه سازی و به روز رسانی عملیات نیروگاهی برق، فعالیت‌های دانش بنیان و همکاری‌های فناورانه، سیستم تصفیه آب و فاضلاب و آب شیرین کن، سیستم تصفیه شیمیایی و فیزیکی روغن ترانس‌های قدرت، امکان مطالعه سنجی، ساخت و تامین سرمایه برای توسعه نیروگاه، تهیه نرم‌افزار مدیریت تولید و مصرف برق و احداث نیروگاه خورشیدی منعقد شد.
این شرکت داخلی توانمند اکنون به صورت پیمانی در حال ساخت و توسعه پست ۴۰۰ کیلوواتی شرکت فجر خلیج فارس است. پروژه پست ۴۰۰ اولین بخش است طرح‌های توسعه جدید شرکت فجر بوده که پس از انجام مطالعات مهندسی و با توجه به طرح‌های جدید در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تعریف شده است.
بخش اول طرح افزایش تولید انتقال برق شرکت فجر توسعه پست ۴۰۰ کیلووات و بخش بعدی آن در قالب پروژه دیگر تعریف خواهد شد؛ طرح توسعه نیروگاه است.

https://tavanakhabar.ir/8918کپی شد!