افسران جاسوس عامل شهادت عضو ارشد سپاه دستگیر شدند

منابع خبری سوری از بازداشت ۶ افسر سوری به اتهام جاسوسی بر علیه نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که منجر به شهادت شهید داوود جعفری شدند، بازداشت شده اند.

پایگاه خبری سوری «صوت العاصمه» به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که بخش اطلاعات نظامی ارتش سوریه طی هفته های گذشته ۶ افسر خود را به اتهام جاسوسی برای دول متخاصم بازداشت کرده است.

این افسران متهم به دادن اطلاعاتی در خصوص تحرکات سردار شهید داوود جعفری به دشمن هستند که در اواخر نوامبر ۲۰۲۲ در نزدیکی دمشق به شهادت رسید.

بخش اطلاعات نظامی ارتش سوریه بعد از شنود کردن مکالمات و پیام های این افسران آن ها را بازداشت کردند.

این منابع می گویند که این متهمان به عنوان یک شبکه جاسوسی برای یک کشور خارجی کار می کردند.

منابع صوت العاصمه می گویند که شهید داوود جعفری طی یک ماموریت اطلاعاتی در ریف قنیطره در نزدیکی نوار مرزی با سرزمین های اشغالی به شهادت رسیده است.

این منابع تاکید کردند که شهید جعفری یک هفته قبل از شهادتش به همراه افسرانی از بخش امنیت نظامی ارتش سوریه طی یک ماموریت اطلاعاتی به جنوب سوریه رفته بود.

این منابع همچنین اعلام کردند که رژیم صهیونیستی خودروی حامل شهید جعفری را در مسیر بازگشتش به دمشق مورد هدف قرار داد که پس از مجروح شدن این عضو ارشد سپاه، به منطقه حضرت زینب انتقال داده شد و بعد از دو روز به شهادت رسیده است.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای از شهادت سرهنگ پاسدار داوود جعفری از افسران ارشد و پاکباخته نیروی هوافضای سپاه توسط ایادی رژیم صهیونیستی با بمب کنار جاده ای در حوالی دمشق سوریه در صبح روز سه‌شنبه (اول آذر۱۴۰۱) خبر داد.

https://tavanakhabar.ir/606کپی شد!