در حمله به دانشکده افسری در سوریه صدها نفر به خاک و خون کشیده شدند+فیلم

در جشن فارغ التحصیلی دانشکده افسری حمص در سوریه، صدها نفر از دانشجویان و خانواده هایشان با حمله پهپادی به خاک و خون کشیده شدند.

منابع خبری از حمله پهپادی تروریستی به دانشکده نظامی حمص در مرکز سوریه و کشته و مجروح شدن شماری در این حمله خبر داده‌اند.

به گزارش ایسنا، تلویزیون سوریه در این باره اعلام کرد که دانشکده نظامی حمص امروز توسط یک پهپاد متعلق به تروریست‌ها هدف قرار گرفت.

طبق این گزارش، در این حمله مراسم جشن فارغ التحصیلی گروهی از دانشجویان این دانشکده نظامی هدف قرار گرفته است. بر اساس برخی گزارش‌ها وزیر دفاع سوریه کمی قبل از این حمله جشن را ترک کرده بود.

یک منبع پزشکی در سوریه خبر داد که آمار قربانیان حمله تروریستی به دانشکده افسری در سوریه به دستکم ۷۸ نفر کشته و ۲۱۱ نفر زخمی رسیده که حال برخی از آنها وخیم است.

برخی منابع نیز با انتشار تصویری اعلام کرده‌اند که این تصویر متعلق به پهپاد مهاجم است که سرنگون شده است.

در همین راستا وزارت دفاع سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: گروه‌های تروریستی تحت حمایت طرف‌های بین‌المللی، مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده نظامی در حمص را با پهپادهای حامل مهمات انفجاری هدف قرار دادند.

وزارت دفاع سوریه گزارش داد: هدف قرار دادن جشن فارغ التحصیلی در حمص، منجر به شهادت تعدادی غیرنظامی و نظامی شده و صدها زخمی در میان غیرنظامیان بر جای گذاشته است.

در این بیانیه آمده است: هدف قرار دادن جشن فارغ التحصیلی در حمص یک اقدام تروریستی بی‌سابقه است و ما با تمام قوا به این گروه‌های تروریستی پاسخ خواهیم داد.

وزارت دفاع سوریه ادامه داد: تاکید می‌کنیم که طراحان و مجریان این اقدام جنایتکارانه پاسخگو خواهند بود و تاوان سنگینی خواهند داد.

https://tavanakhabar.ir/1692کپی شد!