آیین کلنگ زنی پروژه بیمارستان سوانح سوختگی بندرماهشهر برگزار شد

همزمان با هفته تامین اجتماعی آیین کلنگ زنی پروژه احداث بیمارستان سوانح و سوختگی بندر ماهشهر با واگذاری زمین از طرف خانواده خَیِر "معرفی" و حمایت مالی پتروشیمی امیرکبیر جهت ساخت، با حضور نماینده ولی فقیه و مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد.

به گزارش تواناخبر و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی امیرکبیر، همزمان با هفته تامین اجتماعی کلنگ احداث بیمارستان ۳۲ تختخوابی تخصصی سوانح و سوختگی بندر ماهشهر با حضور نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، مدیرعامل و مجوعه مدیریتی پتروشیمی امیرکبیر، رئیس دانشگاه پزشکی اهواز، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان و جمعی از مسئولین و بزرگان طوایف شهرستان بندر ماهشهر به زمین زده شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اظهار داشت: تامین رفاه مردم باید اولویت شرکت های حاضر در این منطقه باشد.

امام جمعه اهواز افزود: شرکت های حاضر در منطقه باید برای مردم اقدامات مثبتی انجام دهند تا مردم از برکات حضور آنها بهره لازم را ببرند‌.

وی با تمجید از احداث بیمارستان سوانح و سوختگی بندر ماهشهر به عنوان یک اقدام عام المنفعه، ابراز داشت: احداث این بیمارستان که پرچم آن را پتروشیمی امیرکبیر در دست گرفته است تحسین برانگیز است و از مسئولان این شرکت کمال تشکر و قدردانی را دارم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر نیز در این آئین ضمن خوش آمدگویی به مهمانان اظهار داشت: این بیمارستان از سوی پتروشیمی امیرکبیر و در راستای مسئولیت های اجتماعی این شرکت به عنوان یکی از تصمیمات قابل مشاهده این حوزه ساخته خواهد شد.

سعید صادقی با بیان اینکه بیمارستان سوانح سوختگی یکی از نیاز های بندر ماهشهر است، افزود: این پروژه با هدف کمک برای ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی این شهرستان و در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع ساخته می‌شود که دارای ۳۲ تخت مخصوص سوانح و سوختگی با استانداردهای فراتر از تخت های عمومی است.

مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر تاکید کرد: این بیمارستان مجموعه ای مرکب از بخش تشخیصی، آزمایشگاه، کلینیک، واحد تصویر برداری و بخش درمانی که دارای اتاق عمل و اتاق مراقبت های ویژه خواهد بود.

صادقی با تشکر از خانواده “معرفی” خَیِر واقف زمین احداث بیمارستان گفت: امیدواریم با عزم بالای همکارانمان در خانواده پتروشیمی امیرکبیر و با حمایت های بهداشت و درمان در زمانی کوتاه به بهره برداری برسد.

رئیس دانشگاه پزشکی اهواز نیز در این مراسم ضمن تمجید از اقدام ارزشمند پتروشیمی امیرکبیر گفت: منطقه بندر ماهشهر و مردم این شهر و به دلیل وجود صنایع پتروشیمی که خطر آتش سوزی زیادی دارند، نیازمند بیمارستان سوانح و سوختگی بودند که این مهم با یک اقدام جهادی توسط پتروشیمی امیرکبیر ساخته خواهد شد.

در پایان این مراسم با اهدای لوحی از خانواده “معرفی” به عنوان خَیِر اهدا کننده زمین ساخت بیمارستان تقدیر شد.

https://tavanakhabar.ir/1141کپی شد!