حمله تروریستی به کشتی تجاری ایرانی

علی غیاثیان سخنگوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران روز جمعه اعلام کرد که به‌دنبال اصابت شئ انفجاری به کشتی کانتینربر «ایران شهرکرد» که چهارشنبه ۲۰ اسفندماه در آب‌های بین‌المللی دریای مدیترانه رخ داد، بخشی از بدنه کشتی دچار آسیب شد.

سخنگوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این خصوص اضافه کرد: این شناور که متعلق به شرکت حمل‌ونقل کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی است از ایران به‌مقصد اروپا‌ در حرکت بوده است. پس از اصابت شئ انفجاری به بدنه کشتی، آتش‌سوزی مختصری در محل انفجار رخ داده است که با تلاش بموقع فرمانده و خدمه کشتی آتش بلافاصله مهار شد و به هیچ‌یک از خدمه آسیبی وارد نشده است.

وی در ادامه اظهار داشت: کشتی ایران شهرکرد پس از بررسی میزان آسیب‌دیدگی و ترمیم خسارتهای واردشده به مسیر خود ادامه خواهد داد.

علی غیاثیان که با نورنیوز گفتگو می‌کرد، این‌گونه اقدامات تروریستی را مصداق بارز راهزنی دریایی خواند و تأکید کرد که این اقدام خلاف قوانین بین‌المللی در خصوص امنیت کشتیرانی تجاری است و پیگیری‌های حقوقی برای شناسایی عاملین آن از طریق نهادهای ذی‌ربط بین‌المللی انجام خواهد شد.

اوایل اسفند ماه (۲۶ فوریه) نیز یک کشتی تجاری اسراییلی در دریای عمان دچار انفجار و آتشسوزی شد که بنیامین نتانیاهو ایران را در این حادثه مقصر دانست.

https://tavanakhabar.ir/87کپی شد!