۴۰ ساعت پایمردی آتش‌نشانان اهواز در ماه رمضان

عملیات ایمن‌سازی و مهار آتش در شرکت بوتان اهواز با گذشت حدود ۴۰ ساعت، کماکان ادامه دارد

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از تداوم عملیات ایمن‌سازی مخازن شرکت گاز بوتان در اهواز خبر داد.

ابراهیم قنبری در گفتگو تواناخبر اظهار داشت: از صبح روز شنبه ۵ فروردین پس از بروز حادثه انفجار یکی از مخازن شرکت گاز بوتان اهواز، تیم واکنش سریع آتش‌نشانی اهواز با حضور سریع در محل از سرایت آتش به سایر مخازن پیشگیری نمودند و از انفجار ۱۲۰ تُن گاز در چهار مخزن جنبی (بیش از ۸۰ تُن گاز و ۴۰ تُن نیز هوا و فشار) جلوگیری کردند.

وی با اشاره به اینکه در هر ساعت بیش از ۱۰۰ هزار لیتر آب برای خنک‌سازی به این مخازن تزریق شده افزود: در حال حاضر ۱۲ خودروی آتش‌نشانی همراه با ۴۰ آتش‌نشان در محل حضور دارند.

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تصریح کرد: همکاران آتش‌ نشان من در ماه مبارک رمضان، نزدیک به ۴۰ ساعت است که در شیفت‌های پنج ساعته مستمرا در حال خنک‌سازی مخازن و آزادسازی گاز تحت فشار هستند.

قنبری در پایان گفت: از مسئولان شهری و شهردار اهواز، بویژه از حمایت های استاندار محترم تشکر می کنیم که با تماس های مکرر و حضور در محل هم موجب هماهنگی بیشتر برای به نتیجه رسیدن عملیات شدند. حضور استاندار و مسولین ارشد دولت مردمی در خط آتش و در کنار آتش‌نشانان موجب قوت قلب همکارانم و همت مضاعف آنها برای خدمت به مردم در ماه مبارک رمضان شد..تکمیل خبر:
عملیات مهار و اطفا مخزن گاز شرکت بوتان اهواز در بامداد ۷ فروردین ۱۴۰۲ به پایان رسید و تخلیه گاز و اطفا کامل آتش انجام پذیرفت.

https://tavanakhabar.ir/774کپی شد!