ورود دادستان خوزستان به قصور پزشکی منجر به سوختگی ۳ کودک در اهواز

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان ضمن عیادت از کودک سه ساله‌ای که در جریان قصور پزشکی دچار سوختگی شده بود، دستورات قضایی برای درمان هر چه سریع‌تر این کودک و رسیدگی به پرونده تشکیل شده را صادر کرد.

به گزا‌رش خبرگزاری تسنیم از اهواز، ‌صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان به عیادت کودک سه ساله‌ای که در جریان قصور پزشکی در بیمارستان ابوذر اهواز دچار سوختگی شده بود رفت و در جریان حضور در بیمارستان دستورات قضایی برای درمان هر چه سریع‌تر این کودک و رسیدگی به پرونده تشکیل شده را صادر کرد.

بنابر این گزارش یک کودک سه ساله برای عمل آپاندیس در بیمارستان‌ ابوذر اهواز بستری بود که در اتاق عمل دچار سوختگی از ناحیه کمر و پا شد که بر اساس گزارش‌های اولیه این اتفاق در نتیجه قصور پزشکی بوده است.

دادستان اهواز به محض اطلاع از این موضوع، در بیمارستان حاضر شده و ضمن عیادت از بیمار و دلجویی از خانواده وی، موضوع را مورد بررسی قرار داد.

دادستان مرکز استان خوزستان با بیان اینکه در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شده است، گفت: در راستای ماده ۲ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان این موضوع بلافاصله مورد پیگیری قرار گرفت و مقرر شد با رعایت مقررات نسبت به بررسی تخلفات صورت گرفته اقدام و مقصران حادثه شناسایی و برابر قانون با آنان برخورد شود.

وی ادامه داد: پس از این بازدید که با حضور رئیس علوم پزشکی استان و معاونین وی و رئیس سازمان نظام پزشکی استان برگزار شد مقرر شد دستگاه‌های نظارتی در حوزه بهداشت و درمان جهت بررسی حادثه مذکور پیگیری‌های لازم را صورت دهند. همچنین طی همین نشست وضعیت بهداشت و درمان استان هم مورد بررسی قرار گرفت.

جعفری چگنی تصریح کرد: دستگاه قضایی ضمن احترام به جامعه بهداشت و درمان و تقدیر از زحمات آنان، بر رعایت حقوق بیمار و اخلاق پزشکی، تاکید دارد و با هرگونه قصور در این زمینه برخورد قانونی می‌کند.

توضیحات مرکز آموزشی درمانی ابوذر اهواز

مرکز آموزشی درمانی ابوذر اهواز به منظور تنویر افکار عمومی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص حادثه پیش آمده برای کودک سه ساله اهوازی، از پیگیری های لازم برای برخورد با فرد یا افرادی که دستورالعمل‌های علمی ابلاغ شده را رعایت نکرده باشند، خبر داد.

در این متن آمده است: یک کودک سه ساله به دنبال درد شدید و حاد شکم با تشخیص آپاندیسیت، پنج روز پس از شروع علائم به این مرکز مراجعه کرده که دچار پارگی آپاندیس و انتشار وسیع عفونت در تمام حفره شکم شده بود.

بیمار پس از انجام اقدامات تشخیصی و اولیه درمانی، بلافاصله توسط تیم فوق‌ تخصصی جراحی اطفال به اتاق عمل منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

همچنین با توجه به شرایط حاد بیمار و طولانی بودن زمان عمل و به دلیل اینکه نجات جان بیمار در اولویت است، احتمال وقوع عوارضی در حین عمل وجود داشته اما با توجه به ایجاد عارضه پوستی، بلافاصله اقدامات درمانی لازم برای بیمار طبق مشاوره متخصص پوست آغاز شده است.

اکنون بیمار از نظر مسائل مرتبط با عمل جراحی انجام شده مشکلی نداشته و عارضه پوستی در حال درمان کامل است. گفتنی است که این موضوع در کمیته‌های علمی- تخصصی در حال بررسی است و چنانچه فرد یا افرادی دستورالعمل‌های علمی ابلاغ شده را رعایت نکرده باشند، مطابق مقررات با آنها رفتار خواهد شد.
/پیام خبر

https://tavanakhabar.ir/724کپی شد!