برزگر مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مطرح کرد:

پیشنهاد تخصیص ۱,۵ درصد از سود خالص پتروشیمی ها برای مسئولیت اجتماعی

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در نشست "بررسی مسایل امنیت و اقتصادی و رفع موانع تولید" با حضور معاون قضایی دادستان کل کشور از بازگشت بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان مطالبات دولت به بیت المال توسط این سازمان خبر داد و پیشنهاد کرد با تصویب قانونی ۱.۵ درصد از سود خالص پتروشیمی‌ها برای مسؤلیت های اجتماعی اختصاص داده شود.

به گزارش “تواناخبر”؛ جلسه “بررسی مسائل امنیت اقتصادی و اجتماعی و رفع موانع تولید” با حضور علی جمادی معاون قضایی دادستان کل کشور و ریاست دبیرخانه اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، دادستان مرکز استان خوزستان و شهرستان بندر ماهشهر و بندرامام خمینی (ره)، روسای دادگستری شهرستان بندرماهشهر و بندر امام خمینی(ره)، اعضای شورای تامین شهرستان بندر ماهشهر، برخی مسئولین ارشد شرکت‌های پتروشیمی و برخی از اصحاب رسانه در سالن شهید همدانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی برگزار شد.
در این جلسه پیام برزگر مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ضمن تقدیر از حماسه حضور ملت شریف ایران اسلامی در راهپیمایی دشمن شکن یوم الله ۲۲ بهمن و تشریح ظرفیت‌های نخستین هاب پتروشیمی ایران اسلامی و برنامه‌های توسعه فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، اظهار کرد: خرسندیم که در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی میزبان یاران شهید بهشتی هستیم، قوه قضاییه در جمهوری اسلامی ایران ضامن اقامه عدل است و جایگاه والایی را در رسیدن به عدالت در تمدن نوین ایرانی اسلامی پیشرفت بر عهده دارد.
وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با ۲۸۵۰ هکتار مساحت به عنوان یکی از ظرفیت‌های بزرگ پتروشیمی ایران اسلامی، ۴۹ نوع محصول اصلی شیمیایی را شامل می شود که در ۱۰ ماهه نخست سال جاری حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن صادرات محصول داشته است و بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تن محصول را در داخل کشور به فروش رسانده است.
وی ادامه داد: طرح‌های مختلف توسعه‌ای و سرمایه گذاری در کنار طرح های نوین ایجاد ارزش افزوده و اشتغالزایی همچون کارخانه نوآوری شهید شهریاری و پارک سلامت محور در منطقه ویژه اقتصادی پتروشی با حضور شرکت‌های دانش بنیان در حال پیگیری و اجراست که در صورت تحقق ظرفیت این منطقه راهبردی کشور را به ۳۲ میلیون تن در سال افزایش خواهد داد.
برزگر بیان کرد: در بحث مسئولیت های اجتماعی اقدامات خوبی توسط شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی برنامه ریزی شده است که منجر به تصویب حدود ۴۲۰ میلیارد تومان بودجه برای سال مالی ۱۴۰۱ شد. با حضور صنایع عظیم پتروشیمی در منطقه، زندگی مردم نیز تحت تاثیر قرار گرفته است و شاهد افزایش هزینه‌های زندگی هستیم که جا دارد صنعت پتروشیمی به نحو شایسته تری به وظیفه خود در قبال مردم عمل کند.
وی با اشاره به سودآوری بالای شرکت‌های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، اظهار داشت: به همت شورای سیاست گذاری شهرستان بندرماهشهر برای سال ۱۴۰۱ پروژه‌های خوبی برنامه ریزی شده است؛ پروژه‌ها و اقدامات نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده است اما هنوز رضایت بخش نیست. پیشنهاد ما تصویب قانونی پرداخت ۱,۵ درصد از سود خالص شرکت‌های پتروشیمی برای پروژه‌های عام المنفعه به همراه روش اجرایی آن در جهت افزایش تاثیر آنها و افزایش عدالت محوری در تسهیم پروژه ها برای مناطق همجوار است.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیان اینکه وظایف حاکمیتی باید به درستی انجام شود، گفت: ما وظیفه داریم صیانت از بیت المال داشته باشیم، در همین راستا بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان بازگشت مطالبات به بیت المال را داشتیم و حدود ۱۰۰ هکتار از اراضی واگذار شده راکد مانده را به چرخه سرمایه گذاری برگشت داده ایم.
وی در پایان گفت: درخواست ما از دستگاه قضایی تسریع در ضابط قضایی شدن کارکنان واحد قضایی حراست ارشد منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است که گام بلندی برای افزایش امنیت در این منطقه راهبردی کشور است.
برزگر همچنین نگاه صنعت پتروشیمی به آینده را نگاهی توام با امید و اقتدار عنوان کرد و اظهار داشت که کارگران، کارکنان و مدیران صنعت پتروشیمی با درایت و تلاش مضاعف، استقلال و اقتدار صنعتی را در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ایثارگرانه و مجاهدانه رقم زده اند و اگر چه مشکلاتی هم وجود دارد ولی هیچگاه مانع پیشرفت صنایع پتروشیمی نشده است.

مصاحبه با علی جمادی معاون داستان کل کشور

https://tavanakhabar.ir/706کپی شد!