تجمع دانشجویی در اعتراض به مدیریت دانشگاه شهید چمران

تعدادی از دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز بخاطر آنچه رویکرد غیر متعامل، رفتارهای توهین آمیز و ترک فعل مدیریت دانشگاه چمران می دانستند، جلوی دفتر ریاست دانشگاه شهید چمران تجمع نمودند.

به گزارش تواناخبر؛ در روز سه‌شنبه ۲۹ آذرماه دانشجویان معترض به شیوه مدیریت دانشگاه شهید چمران اهواز به همراه دانشجویان بسیجی دانشکده های مختلف این دانشگاه جلوی دفتر ریاست دانشگاه جمع شدند و با در دست گرفتن پلاکارد به ابراز مواضع خود پرداختند.

اعتراض به کارشکنی در فعالیتهای فرهنگی_عقیدتی تشکل های انقلابی، بی توجهی به عنصر بازدارندگی اجرای قوانین در کمیته انضباطی، اعتقاد نداشتن مدیریت دانشگاه به پتانسیل تشکل ها و دانشجویان ارزشی و انقلابی، مشکلات ها عدیده‌ی صنفی، عدم پاسخگویی مدیریت، توهین ها و رفتارهای توهین آمیز برخی مسئولین، رویکرد های تبعیض آمیز بین مجموعه های دانشجویی که بنوعی ضعف مدیریت در مواجهه با برخی افراد مشکل ساز را به ذهن متبادر می سازد؛ از جمله انتقادات دانشجویان در اجتماع روز سه‌شنبه دانشگاه شهید چمران اهواز بود.

یکی از دانشجویان در گفتگو با این رسانه، کارشکنی‌ و کم کاری و بعضاً ترک فعل های مدیریت دانشگاه به ویژه در حوزه معاونت فرهنگی را از علل اصلی تجمع اعتراضی دانشجویان دانست؛ و اعلام نمود که دانشجویان پس از فراز و فرود های متعدد و تماس های مکرر و نامه نگاری در یکسال گذشته و بی نتیجه ماندن کنش های پیش از این، مجبور به اتخاذ این شیوه برای پیگیری مطالبات خود شده‌اند.

این دانشجو در ادامه گفت: ما بعنوان حامیان انقلاب و کشور با درک شرایط موجود، نمی توانیم دست روی دست بگذاریم و منفعلانه شاهد شیوه‌ی مدیریتی اشتباه در دانشگاه مادر استان خوزستان باشیم؛ پس تاکید داریم که صدای انتقاد و اعتراض خود را به گوش وزیر علوم و رییس جمهور برسانیم.

یکی از دانشجویان بسیجی نیز در اینباره ابراز داشت: روحیه ی متکبرانه و غیر پاسخگوی حاکم بر فضای مدیریتی دانشگاه نه تنها در نقطه ی مقابل رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص دانشگاه و محیط دانشجویی است؛ بلکه سیمای مدیریتی خشمگین و گاها لجوجی که برای دانشجویان دلسوز انقلابی و بسیجی بروز پیدا می کند، هیچ سنخیتی با وعده های رییس جمهور محترم و اهداف ترسیم شده‌ی دولت ندارد. نکته قابل توجه این است که این مشکلات توسط مجموعه ای مدیریتی برای دانشجویان انقلابی و ارزشی بوجود آمده که منصوب دولت مستقر می باشند!

https://tavanakhabar.ir/565کپی شد!