مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی خطاب به برخی از پتروشیمی ها گفت:

نسبت به مسائل زیست محیطی مسئولیت پذیر باشید

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نسبت به کوتاهی و سهل انگاری برخی پتروشیمی های مستقر در منطقه ویژه هشدار داد

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به اینکه برخی شرکت‌های پتروشیمی مستقر در منطقه در قبال مسائل زیست محیطی مسئولیت پذیری کافی ندارند، خواستار مسوولیت پذیری بیشتر آنها شد.

پیام برزگر مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در اینباره اظهار داشت: با گذشت بیش از ۴ ماه از تصویب خرید، نصب و راه‌اندازی دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا برای شهرستان بندرماهشهر و شهر بندر امام خمینی(ره) متاسفانه برخی از شرکت‌های منطقه نسبت به پرداخت قدرالسهم خود به شورای راهبردی اقدام نکرده‌اند.

پیام برزگر با تاکید بر حیاتی بودن مسائل زیست محیطی برای اهالی شهرستان و لزوم توجه شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه به موضوع سلامت مردم و محیط زیست، بیان کرد: بنا به گزارش شرکت عملیات غیر صنعتی پتروشیمی با گذشت بیش از ۴ ماه از تصویب خرید، نصب و راه اندازی دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی برای شهرستان بندرماهشهر و شهر بندر امام خمینی(ره) متاسفانه ۱۳ شرکت عضو شورای راهبردی تاکنون نسبت به پرداخت قدرالسهم خود اقدام نکرده‌اند.
وی افزود: با توجه به اهمیت سلامت مردم و محیط زیست شهرستان این شرکت‌ها باید در اسرع وقت نسبت به پرداخت قدرالسهم خود اقدام کنند.

برزگر ادامه داد: از مسئولیت پذیری اجتماعی و پرداخت به موقع شرکت‌های پتروشیمی اروند، فجر انرژی خلیج فارس، پتروشیمی لاله، نوید زرشیمی، پتروشیمی غدیر و پتروشیمی کارون که قدرالسهم خود را پرداخت کرده‌اند و به سلامت مردم و حفظ محیط زیست اهمیت می‌دهند تشکر می‌کنم.
وی با تاکید بر لزوم شفاف شدن هزینه‌های شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی برای اهالی منطقه، گفت: قبلا هم به مردم گفته شده بود که در راستای ایجاد شفافیت، آگاهی رسانی خواهد شد تا شهروندان محترم اطلاع داشته باشند کدام شرکت‌ها مسئولیت پذیرتر هستند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در پایان اظهار داشت: با توجه به گزارش شرکت عملیات غیر صنعتی شرکت هایی که با عدم پرداخت قدرالسهم خود موجب کُند شدن روند خرید و استقرار ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا برای شهرستان بندرماهشهر و شهر بندر امام خمینی(ره) شده‌اند به فرمانداری شهرستان معرفی خواهند شد.

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به عنوان نخستین هاب تخصصی پتروشیمی ایران در محدوده‌ای به وسعت حدود ۲۸۵۰ هکتار در جنوب غربی استان خوزستان و در ساحل خلیج فارس قرار دارد که بیش از ۳۰ شرکت پتروشیمی در آن فعال است.

https://tavanakhabar.ir/558کپی شد!