حبس برای متولی کشتارگاه اهواز

پس از انتشار گزارشی از وضعیت فجیع و اسفبار تنها کشتارگاه دام کلان شهر اهواز، دادستانی مرکز استان خوزستان بعنوان مدعی العموم به موضوع اعمال غیرقانونی کشتارگاه اهواز بر علیه بهداشت و سلامت جامعه ورود کرد.

به گزارش تواناخبر، صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان با اشاره به پیگیری مشکلات کشتارگاه سنتی اهواز و تشکیل پرونده برای متخلفان دراینباره اظهار داشت:

هیئتی از دادستانی به همراه جمعی از مسئولان متولی و مدیرکل دامپزشکی خوزستان به محل اعزام شدند و حکم حبس برای متولی کشتارگاه صادر شده است.

مشکلات بهداشت محیط، تخلف‌های مربوط به کشتار و عرضه گوشت و اختلاف کارکنان با متولی کشتارگاه را از جمله تخلف‌های مشاهده شده در این کشتارگاه است و در خصوص مشکلات بهداشتی از قبل پرونده‌هایی تشکیل، کیفرخواست صادر و متولی به حبس محکوم شد ولی رأی قطعی صادر نشده است.

رسیدگی به تخلف دوم در کشتارگاه اهواز در حال انجام است، ادامه داد: پرونده به اختلاف‌های کارکنان با متولی کشتارگاه در حال رسیدگی است.

با توجه به بازدیدی که دیروز با حضور مدیرکل دامپزشکی استان و کارشناسان انجام شد، برای تخلف‌های جدید پرونده تشکیل شد و مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

صیانت از سلامت مردم و حفظ بهداشت عمومی جامعه امری مهم است و مسئولان اجرایی باید برای رفع آن‌ها در کمترین زمان ممکن انجام دهند و دستگاه قضائی نیز پیگیری این موضوع را ادامه خواهد داد.

✔این رسانه با به فال نیک گرفتن ورود سریع دادستانی مرکز استان به این موضوع؛ در انتظاری منطقی مانند سایر شهروندان منتظر تعیین تکلیف ترک فعل اداره کل دامپزشکی و اداره بهداشت و مشخص شدن سهم تقصیر مسولین اجرایی و نظارتی در این فاجعه ی بهداشتی است.

https://tavanakhabar.ir/340کپی شد!