بخشدار بندرامام‌خمینی خواستار شفافیت در بودجه شد؛ نماینده با توهین و عربده‌کشی تهدید به اخراجش کرد!

به تازگی فایلی صوتی در فضای مجازی منتشر شده که در آن حبیب آغاجری نماینده مجلس با عربده کشی به دولت و عالی ترین مقام اجرایی شهر بندرامام خمینی توهین می کند.

حبیب آغاجری نماینده بندرماهشهر، بندرامام‌خمینی، هندیجان، امیدیه و جولکی که سابقه توهین و پرخاش به خبرنگاران را در کارنامه سیاسی خود دارد؛ در جلسه ای که در اوایل خرداد ماه ۱۴۰۱ در محل دفتر نماینده در شهر بندرامام خمینی(ره) برگزار شد، پس از آنکه اسداله معیری بخشدار شهر بندرامام‌خمینی خواستار ایجاد شفافیت در بودجه شورای راهبردی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و تعیین تکلیف سهم شهر بندرامام خمینی(ره) از بودجه شورای راهبردی می شود؛ نیز بعنوان عالی ترین مقام اجرایی در شهر درخواست قرار گرفتن در جریان امور را مطرح می کند؛ این نماینده مجلس با روحیه ای متکبرانه و رفتار ارباب و رعیتی به فحاشی و توهین به دولت و بخشدار پرداخته و با عربده کشی حرمت جایگاه خود و نماینده دولت را لگدمال می کند.

در فایل صوتی شنیده می شود که بخشدار شهر بندرامام‌خمینی(ره) سعی می کند با حفظ آرامش و استفاده از واژه های محترمانه مانند “حاجی آقا” و … به پرخاش و توهین های نماینده پایان بدهد؛ اما موفق به کنترل این نماینده پرخاشگر نمی شود!

گفته می شود که اسداله معیری بخشدار بندرامام‌خمینی(ره) در گفتگوی خود با حبیب آغاجری، خود را نماینده قوه مجریه و حامی مردم معرفی می کند و ابراز می دارد که باید اطلاع داشته باشد که حوزه اجرایی اش چقدر از بودجه شورای راهبردی بهره خواهد برد تا به بهترین شیوه برای آن پروژه تعریف شده و با دقت بر بودجه نظارت شود؛ اما نه تنها نماینده پرخاشگر اظهارات قانونی بخشدار را نمی پذیرد، بلکه در واکنش به این درخواست با عباراتی مانند “نماینده دولت بیخود میکنه” ، “بیخود کردی” ، “دولت غلط کرده” و تهدید بخشدار به اخراج، تلاش می کند که وی را از جلسه بیرون کند!

جلسه مذکور در دفتر نماینده و با حضور شهردار بندرامام‌خمینی و رییس دفتر نماینده برگزار شده است.
لازم به ذکر است که مسئولیت های اجتماعی پتروشیمی های منطقه ویژه اقتصادی در قالب بودجه شورای راهبردی منطقه ویژه اقتصادی تحقق پیدا می کند.

حال این پرسش در افکار عمومی مطرح است که با توجه به فرمایشات داهیانه ی رهبر معظم انقلاب _ که منتج از برسی های کارشناسانه بوده _ ؛ و مکررا نمایندگان را از رفتارهای اینچنینی و دخالت های غیرقانونی در قوه مجریه بر حذر داشته و آنرا مفسده انگیز دانسته اند؛ آیا سردار وحیدی وزبر محترم کشور برای برگرداندن شان و حرمت قوه مجریه و کارگزار خود در بندرامام خمینی(ره) و زمین نماندن فرمایشات رهبری اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهند داد؟

آیا شورای محترم نگهبان و هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، رفتارهای قبیح و متکبرانه ای که موجب وهن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است را به دقت رصد خواهد نمود و واکنش در خور خواهند داشت تا مردم از انقلاب و خدمتگزاران واقعی خود ناامید نشوند؟

باید از نماینده بندرماهشهر پرسید، وقتی درخواست قانونی شفافیت در بودجه از طرف یک مقام مسئول، چنین با پرخاش و توهین پاسخ داده می شود؛ پس چطور می خواهید فرمایش حضرت آقا را عملی کنید که فرمودند به جز در مسائل امنیتی، نظامی و دفاعی هیج موضوعی از مردم مخفی نشود؟!

در ادامه فایل صوتی را گوش دهید

https://tavanakhabar.ir/291کپی شد!