زیر پوست دانشگاه صنعت نفت چه خبر است؟

طبق گزارشهای واصله جریان حاکم بر مدیریت دانشگاه صنعت نفت سعی می کند افراد مختلف را به قطب بندی وارد کند و اشخاص متعهد را به بهانه عدم وابستگی به یک جریان حذف نماید.

دانشگاه صنعت نفت در چند هفته گذشته صحنه زورآزمایی جریان های سیاسی شده و جریان حاکم سعی می کند افراد مختلف را قطب بندی کنند و افراد متعهد را به بهانه عدم وابستگی به یک جریان حذف نمایند که این دوقطبی شدن با دامن زدن بر تنش بیشتر موجب خستگی مجموعه آموزشی و دانشجویان شده است.

نشریه صنفی_آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران» در اینباره نوشته است: دانشگاه نفت خوزستان تخصصی ترین دانشگاه کشور است که نقش مهمی در تربیت نیروی متخصص صنعت مهم نفت دارد و طی۸ دهه گذشته کانون اتفاقات مهمی در سرنوشت کشور و انقلاب بوده است. این دانشگاه دارای ۴ دانشکده در اهواز، آبادان و تهران و محموداباد مازندران می باشد که ستاد مرکزی آن در آبادان مستقر است که طی حکمی از سوی وزیر نفت، اقای اوجی محمد چهاردولی، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی تبریز بعنوان سرپرست جدید دانشگاه صنعت نفت در ۷ تیرماه ۱۴۰۲ منصوب شد.

پس از این انتصاب دانشگاه روی ریل حاشیه ها قرار گرفته و دانشگاهی که باید برای صنعت نفت نیروی انقلابی و متعهد تربیت کند، در دنده عقب قرار گرفته شده است. ای کاش مسئولان وزارت نفت با توجه به اهمیت و جایگاه نفت تلاش می کردند دانشکده های که تازه جان گرفتند را احیا کند و دانشجو و هیات علمی تزریق کنند، نه اینکه فردی را که در وزارت مسئولیت دارد و به شکل پروازی در دانشگاه حضور پیدا می کند را  مسئولیت می سپردند! آیا نمی شد یک نفر از اعضای هیات علمی خود نفت را که حساسیت بالای روی دانشگاه نفت دارد و برای این نماد آموزش عالی خوزستان جان میدهد را منصوب می کردند!

دانشگاه پس از این انتصاب هر چند انتظار تحرک و میدان دادن به نیروهای انقلابی و مومن و متعهد بودیم، فردی که در حوزه فرهنگی هم موفق نبوده، همزمان به یک معاونت دیگر گماشته می شود! آیا این به ضرر دانشگاه نیست؟ کسانی که باید مستقل و مومن به انقلاب باشند که به فکر توسعه دانشگاه باشند و اینکه فردی چند مسئولیت بگیرد این یعنی تحلیل دانشگاه! آنهم کسی که یک روز کار مالی نکرده و اصولا در تهران زندگی می کند و مشکلات و مسایل مالی پرسنل خوزستان را شاید متوجه نشود!

بکارگیری مسئول دفتر از یک استان دیگر!

دانشکاه نفت در چند هفته گذشته صحنه زورازمایی جریان های سیاسی شده و جریان حاکم سعی می کند افراد مختلف را قطب بندی کنند و افراد متعهد به بهانه عدم وابستگی به یک جریان حذف کنند که این دوقطبی شدن به ضرر دانشگاه است و ایجاد تنش می کند و مجموعه را خسته می کند!

انتصابات باید در مدار بکارگیری افراد سالم و بدون حاشیه باشند این چه مدیریتی است که برای یک مسئول دفتر باید از یک استان دیگر نیرو وارد کرد و مگر وعده ایت الله رئیسی بکارگیری نیروهای مومن و بومی نبود؟ چرا نمایندگان خوزستان و بویژه ابادان در این ظلم در حق پرسنل بومی ورود نمی کنند؟ اینهمه پرسنل تلاش که برای دانشکاه در بدترین شرایط جانفشانی می کنند ولی مدیریت جدید این پرسنل را نمی بیند.

اکنون شرایط دانشگاه به شکل رادیکالی در حال دسته بندی است و کافی است که تلقی شود در طیف مقابل قرار داری حتی اگر توانمند هم باشید، نادیده گرفته می شود ولی کافی است باب میل جریان قدرت باشی، پست و مسئولیت می گیری ! این طیف بندی به ضرر رشد علمی دانشگاه است و این سیاست بازی به تعبیر رهبری انقلاب جایی در دانشگاه ندارد! در زمانه سکوت حراست و نهاد رهبری و بسیج دانشگاه نفت در حال آسیب دیدن است و ای کاش این دستگاه های نظارتی فکری به حال دانشگاه کنند و اجازه ندهند این نگاه های سیاسی مجموعه نفت را چند تکه کند.

/ هادی هدایت‌زاده 

https://tavanakhabar.ir/1562کپی شد!