ضرب و جرح معلولین ذهنی در مرکز توانبخشی بوشهر

کمپین معلولان با انتشار ویدیویی از ضرب و جرح معلولان ذهنی در مرکز توانبخشی نیلوفران آبی بوشهر خبر داد.

«کمپین معلولان» روز شنبه، ۱۴ مرداد، در حساب توئیتر خود تصاویری از از برخورد خشن پرستاران و ضرب‌ و شتم معلولان ذهنی در یک مرکز نگهداری معلولین در بوشهر منتشر کرد.

این کمپین اعلام کرده این تصاویر از مرکز نگهداری و توانبخشی «نیلوفران آبی» و از دل ۲۰ دقیقه فیلم و گزارش رسیده به آن استخراج شده و نوشته علاوه بر «اذیت و آزار و بدرفتاری وحشتاک»، معلولان ساکن در این مرکز دچار «سوءتغذیه و وضعیت بد بهداشتی» هم هستند.

ویدئوی منتشر شده از دوربین‌های مداربسته این مرکز نشان می‌دهد که دست‌کم دو مرد یکی از معلولان حاضر در خوابگاه را روی یکی از تختخواب‌ها با سیلی زدن مداوم، مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و سپس می‌خواهند پاهای او را به تختخواب ببندند.

در بخش دیگری از تصاویر فاش‌شده، دو زن و یک مرد سعی می‌کنند یکی از معلولان را روی تختخواب دیگری به نرده‌ها ببندند و یکی از کارکنان مرد، بالش را روی صورت بیمار بستری قرار می‌دهد و فشار می‌دهد، در حالی که همزمان دو زن دست فرد معلول را به تخت می‌بندند.

در ادامه این ویدئو، زنی با ماسک وارد قاب می‌شود که به نوشته ویدئوی کمپین معلولان «رئیس مرکز» است، در حالی که معلول قربانی خشونت‌ بی‌حال روی تخت دراز کشیده است.

این ویدئو که از روی مونیتور دوربین‌های مداربسته ضبط شده است، ضرب و شتم دست‌کم دو معلول دیگر توسط کارکنان مرد را به نمایش می‌گذارد و در بخش دیگری، یکی از پرستاران زن این مرکز، گلوی یکی از معلولان را می‌گیرد و فشار می‌دهد.

کمپین معلولان در حساب توئیتر خود خطاب به سازمان بهزیستی از بیماری به نام «علیرضا حیدریان» نام برده که چند روز پیش «هنگام بستنش به تخت بر اثر شدت ضربات وارده دستش شکسته» و به مراکز درمانی منتقل نشده و «دستش ورم کرده است.»

این کمپین همچنین از جان باختن «پری غلامی» و «ابراهیم شهنه‌پور» در آبان سال گذشته و «امیرمهدی مرادزاده» در فروردین امسال خبر داده و از مسئولان سازمان بهزیستی پرسیده که آیا درباره این موارد تحقیق کرده‌اند؟

ویدئو حاوی تصاویر دلخراش است

تا این لحظه مسولین سازمان بهزیستی نسبت به انتشار این ویدئو واکنشی نشان نداده اند!
/تواناخبر

#خبر تکمیلی:
رئیس کل دادگستری استان بوشهر در این رابزه به خبرنگاران گفت:

فیلم منتشر شده در فضای مجازی درباره ضرب و جرح کودکان معلول در بوشهر مربوط به مرداد ماه پارسال است و فردی که در فیلم منتشر شده اقدام به ضرب و شتم معلولان کرده، همان زمان از مرکز اخراج شده است.

دستور بازداشت فردی که اقدام به ضرب و شتم معلولان کرده است صادر شد، همچنین برای مرکز نگهداری معلولان در سازمان بهزیستی و دستگاه قضایی پرونده کیفری تشکیل شد.

@Akharinkhabar | akharinkhabar.ir

https://tavanakhabar.ir/1281کپی شد!