بزرگترین اورهال پتروشیمی مارون با موفقیت به نتیجه رسید

به همت کارشناسان و متخصصان داخلی بزرگترین اورهال تاریخ «مارون» انجام و در شرکت پتروشیمی مارون، کمپرسور الفین مارون بعد از تعمیرات 40 روزه به مدار تولید بازگشت.

به گزارش تواناخبر؛ به همت کارشناسان و متخصصان داخلی بزرگترین اورهال تاریخ «مارون» انجام شد و کمپرسور الفین مارون بعد از تعمیرات ۴۰ روزه به مدار تولید بازگشت؛ که در نتیجه این پتروشیمی به بیش از ۱۰۰ درصد ظرفیت اسمی تولید دست پیدا نمود.

پس از اینکه مدیریت شرکت پتروشیمی مارون تواتست با برنانه ریزی، علاوه بر حفظ و افزایش ظرفیت های تولید و فروش، راه توسعه و تکمیل زنجیره ارزش محصولات را در پیش بگیرد، بر اساس یک نقشه از پیش تعیین شده به سراغ همکاری و عقد قرارداد  با شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی رفت تا از دانش فنی ایرانی در این مجموعه عظیم تولیدی استفاده کند.

اما این تمام ماجرا نبود و طی ماه های اخیر و با وجود حواشی دلالان «حادثه» و واسطه‌های «زیمنس»، اینبار کمپرسور الفین مارون با قبول ریسک از طرف مدیرعامل و به همت کارکنان این شرکت پس از تعمیرات ۴۰ روزه به مدار تولید بازگشت تا متخصصان داخلی نشان دهند نه تنها حرف های زیادی برای گفتن دارند، بلکه در جهت اعتلای صنعت و جهانی کردن نام ایران در میان شرکت های عظیم جهان از هیچ کوششی فروگذار نخواهند بود.

بر پایه این گزارش، با انجام بزرگترین تعمیرات تاریخ تأسیس «مارون»، از چند روز گذشته تولید در تمامی خطوط فرآیندی این پتروشیمی استراتژیک با بیش از ۱۰۰ درصد ظرفیت اسمی آغاز شده است.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی مارون با تایید اقدامات صورت گرفته در این مجتمع، از متنوع سازی بازارهای صادراتی این شرکت خبر داده و گفت: با حمایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی، در راستای تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع پایین دست پروژه هایی به ارزش یک میلیارد دلار تعریف شده است.

امین امرایی با تاکید بر اینکه تمام برنامه ها در جهت اعتلای وضعیت صعنت و به صورت خاص پتروشیمی کشور خواهد بود، ادامه می دهد: استراتژی پتروشیمی مارون به روز رسانی دانش فنی و ایجاد ارزش افزوده با هدف تنوع سازی بازارهای صادراتی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر جدا از بحث حفظ و افزایش ظرفیت های تولید و فروش، تاکید بر توسعه و تکمیل زنجیره ارزش محصولات داریم، خاطر نشان کرد: یکی از افتخارهای شرکت پتروشیمی مارون همکاری و عقد قرارداد  با شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در راستای استفاده از دانش فنی ایرانی در این مجموعه تولیدی است.

امرایی در پایان اظهار داشت: بر همین اساس در زمان برگزاری نمایشگاه نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه اجرای واحد تولید ماده اکریلونیتریل (ACN) را به ظرفیت حدود ۱۰۰ هزار تن در مجاورت پتروشیمی آبادان با مشارکت شرکت تاپیکو و مارون امضاء کردیم.

https://tavanakhabar.ir/1046کپی شد!