بهره برداری از طرح آبرسانی به ۹۱۳ روستای خوزستان

  طرح آبرسانی به ۹۱۳ روستای خوزستان با اعتباری بالغ بر ۱۷ هزار میلیارد ریال با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور بصورت نمادین در شهرستان حمیدیه بهره برداری شد.

  رئیس محترم جمهور در مراسم افتتاح طرح آبرسانی به ۹۱۳ روستای خوزستان که ۱۵ مهر بصورت ویدئو کنفرانس و به صورت نمادین در شهرستان حمیدیه برگزار شد، گفت: امروز به برکت جمهوری اسلامی تمامی امکانات برق، آب، گاز و جاده در روستاهای کشور وجود دارد که این امر موجب شده از مهاجرت بیش از پیش روستاییان به حاشیه شهرها جلوگیری شود.

  آقا رضا فتوحی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان که بعنوان عالی ترین مقام اجرایی در این آیین بهره برداری شرکت کرده بود؛ این استان را تکیه گاه کشور در بحث امنیت غذایی دانست و گفت: خوزستان با داشتن بیش از چهار هزار روستا نقش عظیمی در تولید محصولات کشاورزی داشته است.

  آقا رضا فتوحی در آیین بهره برداری از طرح آبرسانی به ۹۱۳ روستای خوزستان در شهرستان حمیدیه با تبریک روز ملی روستا افزود: روستاییان و عشایر مهمترین و موثرترین اقشار در تامین محصولات کشاورزی و غذایی کشور هستند و در سنگر تولید مواد غذایی و اشتغال کشور به جامعه خدمت می‌کنند.

  وی ادامه داد: برای ماندگاری روستاییان در روستاها و جلوگیری از مهاجرت به شهرها لازم است آب آشامیدنی، بهداشت و رونق در بخش دامداری و کشاورزی ایجاد شود.

  معاون اقتصادی استاندار خوزستان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور تاکید ویژه ای برای آبادانی هرچه بیشتر خوزستان کرده اند، گفت: آب آشامیدنی برخی مناطق خوزستان از سد کرخه تامین می شد که به دلیل خشکسالی در این حوضه با مشکلاتی مواجه شدند در نتیجه آبرسانی به آنها در قالب طرح غدیر از سد دز در دستور کار قرار گرفت.

  وی افزود: کیفیت آبی که از دز منتقل می‌شود پنج برابر آب قبلی است و در حال حاضر اغلب این مناطق آب دز را دریافت کرده اند.

  فتوحی بیان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم عملیات آبرسانی به یکهزار و ۵۰۰ روستا در خوزستان آغاز شده که ۹۱۳ روستا از این تعداد نهایی و وارد مدار شده اند.

  به گزارش ایرنا این آیین به صورت سراسری با آبرسانی به یکهزار و ۵۰۰ روستای کشور با حضور ویدیوکنفرانسی رئیس جمهور در شهرستان حمیدیه برگزار شد.

  امروز جمعه طرح آبرسانی به ۹۱۳ روستای خوزستان با اعتباری بالغ بر ۱۷ هزار میلیارد ریال بهره برداری شد.

  طرح آبرسانی به ۹۱۳ روستای خوزستان در حمیدیه افتتاح شد

https://tavanakhabar.ir/515کپی شد!